Až vesmír vybouchne,přežijí to tři životní formy: Já,švábi a Doktor,který mně a ty šváby zachránil.


Duben 2010

SB-Vulpi

22. dubna 2010 v 14:49 | Lea |  SB
moje první SBéčko

Přezdívka:Vulpi
Pohlaví:holka
Blog:Pokemon-like.blog.cz

Ikonka blogu:

máš nějakou?

 A prosím,dej si na blog mojí ikonku

Jak si vylepšit pokoj?

22. dubna 2010 v 14:41 | Lea |  Rady a Tipy

CO VŠECHNO MŮŽEŠ VYLEPŠIT?


STĚNY - Strhej staré plakáty - ty už moc krásy stejně nenadělají. Když už musíš mít svého slavného miláčka neustále na očích, vyber 2-3 nejhezčí a pěkně je naaranžuj. Anebo si pořiď pěkný rámeček a foto svého oblíbence šupni do ní (nedoporučujem, pokud máš kluka:-) Pokud je barva nátěru ok (nejsou po stěnách fleky, zbytky izolepi nebo lepidla z plakátů, místa vyšisovaná od slunce apod.) a jsi s ní naprosto spokojená, nemusíš nic řešit. Jsi-li tvuřivá a odpovídá to tvému vkusu, můžeš si vzít do ruky štěteček a stěny pouze malinko dozdobit zajímavými ornamenty, pruhy, nebo klidně malými kytičkami. Jestli však stěny očividně vyžadují rekonstrukci, přenech práci raději na odborníkovi nebo na tátovi. A rozhodně se neboj pestrých barev - červená, oranžová, pastelově zelená - ty frčí! Měly by však ladit s kobercem nebo podlahou.

NÁBYTEK - Třebaže nábytek v tvé říši pamatuje ještě máminy panenky, nemusíš ho hned měnit za nový. Rozhodně mu pár let ubere svěží nátěr - a opět se neboj ani křiklavých barev. Vše by mělo ladit s kobercem a barvou stěn. Co se týče vytrýn a poliček, dbej na to, aby na nich bylo vkusně naaranžováno spíše menší množství předmětů - svíčky, nějaký ten plyšák, knížky, vázička...

Všechno ostatní, co nemusí být zrovna každému na očích, ukryj v šuplíku nebo ve skříňce. A pokud ti chybí potřebné prostory, sežeň si papírové krabice od bot a oblep je různobarevnými papíry. Jsou to bezvadné skrýše na tvé poklady a vypadají skvěle. K rekonstrukci nábytku však můžeš použít i jiné materiály - třeba barevný tyl, kousek látky nebo záclony - s tím jdou vymýšlet také parádní zlepšováky!

VÝZDOBA - Můžeš přemístit své milované předměty jinak, anebo se v obchodě poohlédnou po pár malých věcičkách. Svíčky, barevné hrníčky, vázička - nestojí mnoho, ale vypadají hezky, když je sladíš se stylem pokoje. A pozor! Sebekrásnější výzdoba nemá šanci vyniknout v žádném pokoji, zastiňuje-li ji hromada použitého prádla v jednom rohu a školní potřeby rozházené v druhém rohu!

FLÓRA - Ano, ani kytičky bys neměla opomenout! Bojíš-li se, že by díky tvé "péči" trpěly, pořiď si kaktus nebo něco nenáročného na údržbu.

Jinak ale záleží jen a pouze na tvém vkusu. Dracény a jiné pokojové rostliny s velkými listy pokoji dodají ten správný "šmrnc", africké fialky a další kvetoucí kytičky působí zase něžně a romanticky - tady ale pozor, trápí-li tě alergie!

SVĚTLO - Kam nechodí slunce, tam chodí lékař! Bacha na to, aby tvůj pokoj nepůsobil spíš jako kobka nebo temné doupě. Vede-li do tvého království pouze malé okýnko, zapomeň na postranní závěsy, ať se ti to líbí jakkoliv. Někdy je problém také s vysokým stromem přímo před oknem, který zabraňuje průchodu veškerých paprsků k domu. Poraď se proto s tátou, jestli by nešly ořezat alespoň některé starší větve. Pokud nejsi upír, rozhodně se sluníčka obávat nemusíš!

ORGANIZACE - Neustále něco hledáš a pořád nemůžeš najít? Stop! Sjednej si pořádek v pokoji jednou pro vždy. Zakaž si házet do šuplíků věci, které už pravděpodobně nikdy neupotřebíš. Je to na nic, jen ti budou zabírat místo! Každý šuplík si urči k některému účelu - do jednoho budeš ukládat školní sešity, do druhého psací potřeby, vodové barvičky apod. ... To samé platí se šatní skříní. Zařízen by měl být také povrch psacího stolu. Máš-li na něm počítač, hromadu sešitů a rozsypanou plechovku s pastelkama, asi těžko nalezneš místo, kde napíšeš domácí úkol.

VYUŽITÍ PROSTORU - Dobře si všimni, jak jsou po pokoji rozestavěné jednotlivé kusy nábytku. Pokud se ti to nepozdává, začni se stěhováním. Základní pravidlo je, aby stůl byl pokud možno blízko okna, aby u něj bylo dostatek světla i přes den. Skříně by zase měly být plně přístupné, neměly by se překrývat. Všechno je ale závislé na prostoru tvého pokoje, někdy je nemožné nábytek přemístit jinak, než byl původně.Kdo chce být mé SB?

15. dubna 2010 v 14:46 | Lea |  SB


Chce někdo být mé SB?
pokud jo tak do komentářů napište:

1)Jméno/přezdívka
2)pohlaví
3)tvůj blog


a na blog si dej tuhle ikonku:
Tulení mláďátka

15. dubna 2010 v 14:29 | Lea |  Obrázky


no nejsou rozkošná?


Dej si toto na blog:

www.protisrsti.cz

Úvod

2. dubna 2010 v 10:53 | Lea
* * *
Narodila jsem se na Gallifrey.Ó ano,to je planeta Pánů času.V 7 letech mně Dálekové odloučili od mého bratra Doktora.Nakonec se mi podařilo uprchnout,ale až od 184 let později.Mezitím jsem se skrývala v divočině na Skaru (planeta Dáleků).Nyní mi je 905 a Doktora jsem po dlouhé době objevila.Už jste byli na Raxacorifallapatoriu? Doporučuji navštívit :D Btw pro nevědoucí- Doktorovo pravé jméno je ΘΣ (Theta Sigma)


Šílená holka,která nevydrží sedět na jednom místě déle než 10 minut,pokud jí nepředhodíte něco zajímavého (například,dáte-li jí sledovat díly Doctora Who,které ještě neviděla,vydrží u televize klidně 10 hodin).
Až nebezpečně kreativní,jakmile vidí papír,vezme tužku a kreslí...a nepřestane,dokud jí to bude bavit (což někdy trvá hodně dlouho).

Kroužky kam chodí:

Od komixu k animaci
Keramika

Oblíbené osobnosti dějin:

Madame de Pompadour
Nikola Tesla
Marie-Curie Sklodowská

Zájmy:

Kreslení
Malování
Doctor Who (!)
Plavání
Potápění

Oblast nejčastějšího výskytu:

Praha
Tardis
Někde v čase
Válí se u moře (Maledivy,Seychely,Turecko aj.)


* * *

Malé,praštěné,blbé

K smrti nesnáší matiku,koprovku a Mastera (Vládce)


(c) Shayla I Vytvořeno 2.4.2010 I Doctor Who 1963-2011 I Stránka je chráněna autorskými právy. I Pokud se vám nezobrazuje nové menu (jiné popisky),stiskněte F5.