Až vesmír vybouchne,přežijí to tři životní formy: Já,švábi a Doktor,který mně a ty šváby zachránil.


Únor 2011

Dobré hlášky z Doctora Who

27. února 2011 v 17:47 | Shayla |  Blbůstky
Tohle stojí za přečtení :D
(Ve virtuální realitě.)
Donna Noble: Takže tohle nejsem ve skutečnosti já. Tohle není moje skutečné tělo. Tak na co jsem tu držela dietu?!Hezký Valentýn!

14. února 2011 v 9:19 | Shayla |  Novinky

Happy Valentine's day!
Přeji všem krásného Valentýna.Hezky si ho užijte,další bude až za rok :)

Je to jedlé?

6. února 2011 v 14:33 | Shayla |  Obrázky
Nebo není?
1

Doctor Who-O čem to je?

5. února 2011 v 18:29 | Shayla |  Blbůstky
Tak něktěří to nevědí.
Tady to máte,ať víte,do čeho jsem se zamilovala.

O čem to je

Seriál Dr. Who vypráví dobrodružství mimozemšťana, posledního Pána času, který cestuje časem. Je posledním zástupcem své rasy, kterou vyhladila velká časová válka před tisíci lety. Většinou cestuje do růžných časových etap lidské historie, kde často narazí na nějaký problém, který je potřeba vyřešit. Každá série má náznak širšího příběhu, který se objasní v posledních třech epizodách a kde je potřeba, obvykle, zachránit Zemi před zničením či útokem nějaké mimozemské rasy. Doctor má slabost pro Zemi a pokaždé sebou bere na cestu společnici ze Země. Těch se během všech řad vystřídalo hodně. Jen v obnoveném seriálu už byly tři. Dříve neměly na práci nic jiného, než dobře vypadat a nechávat se zachraňovat. Ale i Dr.Who zasáhla vlna feminizace a současné společnice jsou o poznání akčnější a dobrodružnější, často zachraňující situaci nebo dokonce Zemi. Mezi každou sérií se objevuje jeden vánoční speciál, s nezávislým příběhem, a obvykle i jinou společnicí (či společníky).
Britský televizní seriál Doctor Who se zapsal do Guinessovi knihy rekordů jako nejdéle vysílaný televizní sci-fi seriál.
Tento seriál za svých 45 let stačil odvysílat již 30 řad, 1 film, 2 spin-offy*. V Doctorově TARDIS** se vystřídalo již skoro 40 společníků. A role cestovatele v čase Doctora - posledního Pána Času se zhostilo již 10 herců a jedenáctý se objeví na obrazovkách již v roce 2010.

Původní série

Byl 23. listopad 1963 a hodiny právě odbily 17:15, když se poprvé v historii na obrazovkách BBC ONE (tehdy ještě BBC TV) objevil tajemný poutník v čase, říkající si prostě "Doktor". Pomocí své TARDIS, která zvenčí vypadá jako nenápadné modrá policejní budka, se vydal na cestu prostorem a časem. Seriál se stal obrovským hitem, a později i legendou stejně velkou, ne-li ještě větší než je třeba James Bond. U nás však bohužel není příliš znám. Tři roky pokračoval Doctor Who bez problémů, ale najednou nastal problém. William Hartnell, první Doctor, začal mít problémy se zdravím a tvůrci museli něco vymyslet , aby seriál nemusel skončit. A vymysleli regeneraci, což je proces kterým je Doctor schopen se vyléčit z téměř jakéhokoliv zranění ale za cenu změny své podoby a povahy. Po Williamu Hartnellovi nastoupil Patrick Troughton který zůstal v roli Doctora také 3 roky. Další kdo si tuto roli zahrál byl Jon Pertwee, jehož Doctor byl mnohem víc akčnější než předchozí dva a používal moderní techniku. Jon Pertwee dokonce "nazpíval" píseň I am the Doctor (Já jsem Doktor). Po 4 letech nastoupil Tom Baker - nejznámější Doctor vůbec, který zůstal celých 7 let. Bakerův Doctor se dokonce párkrát mihnul i v Simpsonových. Když konečně nadešel čas regenerace, na obrazovkách se objevil tehdy nejmladší Doctor v historii - Peter Davison (který se zatím jako jediný objevil i v obnoveném seriálu). Tento mladý Doctor milující kriket vydržel na obrazovkách 3 roky po kterých ho vystřídal jeden z nejhorších Doctorů - Colin Baker. Toho již po dvou letech nahradil Sylvester McCoy, který byl posledním, sedmým, Doctorem původního seriálu. O tři roky později, v roce 1989, byl totiž seriál zastaven. Osmý Doctor, Paul McGann, se tak objevil až v roce 1996 ve filmu Doctor Who, který měl seriál vrátit na obrazovky. Film ale neměl velký úspěch a seriál se zatím nevrátil.

Obnovení seriálu

Čas běžel dál až do doby, kdy se Russell T. Davies rozhodl přivést Doctora zpět, a to rovnou v podobě seriálu. A tak se v 27. řadě seriálu objevil nový Doctor hraný Christopherem Ecclestonem. Obnovený seriál připravil několik změn, aby ho mohli sledovat i noví fanoušci bez nutnosti dohánět všech 26 řad seriálu. Ovšem i fanoušci starých řad si zde přijdou na své. Objevují se zde staří nepřátelé i společníci a sem tam je nějaké to připomenutí starších řad. Aby uvedení pro nové fanoušky bylo kompletní, později Ch. Ecclestona vystřídal bláznivý a vtipný desátý Doctor - David Tennant.

*Spin-off = odvozený seriál, ** TARDIS (Time And Relative Dimensions in Space [Čas a relativní dimenze ve vesmíru]) = vesmírná loď

Potřebuju hlásnnout

3. února 2011 v 14:21 | Shayla

www.foxik1999.blog.cz
(c) by me

Moji milí i nemilí.Potřebovala bych hlásnout v jedné soutěžičce.Sice pro mně nehlásnete ale což xD

ZDE

(c) Shayla I Vytvořeno 2.4.2010 I Doctor Who 1963-2011 I Stránka je chráněna autorskými právy. I Pokud se vám nezobrazuje nové menu (jiné popisky),stiskněte F5.