Až vesmír vybouchne,přežijí to tři životní formy: Já,švábi a Doktor,který mně a ty šváby zachránil.


Srpen 2011

Avatary - Šmoulové

30. srpna 2011 v 10:20 | Shayla |  Obrázky

Chtěla jsem jen něco zkusit,ale nakonec z toho vzniklo tohle.


Zatím jsou jen 3,ale pokud chcete nějaké další,stačí říct (nemusí to být Šmoulové,můžete cokoliv).
Kopírujte pouze se zdrojem


Zoroark Master of Illusions Ending Theme Video - I Believe in You

30. srpna 2011 v 8:54 | Shayla |  Videa

Asi jsem úchylná (alespoň to přiznám) ale ta pínsnička se mi děsně líbí :3


Jak to tedy dopadlo?

29. srpna 2011 v 17:54 | Shayla |  Novinky
Naposledy jsem psala o všech těch divných věcech co se mi staly a pak jsem se tu nějakou dobu neukázala.
Jednak,že byly prázdniny a jednak,že jsem jsem se vzpamatovávala z šoku.
Jak víme,15.června bylo úplné zatmění Měsíce a přišla mi ta zpráva. Dostavila jsem se tedy k ''onému místu v parku'' a našla tam další vzkaz.Stálo tam,že pokud chci být nápomocna,měla bych pořádně zapátrat ve své minulosti.
Jak je to myšleno? Přemýšlela jsem o tom,ale nic mně nenapadlo.Pak jsem si vzpoměla,že jsem v jednom časopisu (Enigma) četla o nějakém spolku a pak tam byl seznam jmen a u každého fotka.Ale u jednoho nebyla.Bylo tam napsáno Doktor (teď si vážně nedělám srandu :D ) a pod tím,že o něm není nic moc známo.Pár dní na to jsem si uprostřed noci všimla,že něco přeletělo rychle po obloze.Nevím co to bylo,ale každopádně to nebylo ani letadlo,ani pták,ani netopýr.Jen to svítilo.Víc jsem neviděla (až na takové divné BUM potom).Po nějaké době jsem na to zapoměla.
A nastalo 3.srpna,odlet do Hurgady (Egypt).Měli jsme takový smolný let.Nejenom bylo zpoždění,ale letěli jsme skrze bouřku.Přímo v ní.Jeden obzvlášť silný blesk udeřil těsně vedle letadla.Opravdu těsně.On šel tak trochu klikatě.Nejdřív šel jakoby na letadlo a těsně nad ním se ''ohnul'' a šel pryč do mraků.Hned na to pilot rozsvítil na křídlech světlo (dvě řady za námi bylo křídlo) a naskytl se neuvěřitelný pohled.Cosi malého,ale silného odtahovalo ten blesk pryč od letadla a pak najednou ta bouřka přestala,mraky zmizely.
Zbyly už jen dva druhy světýlek.Ty pod náma a ty nad náma.

Pátá série Doktora konečně na AXN Sci-Fi!

29. srpna 2011 v 17:14 | Shayla |  Doctor Who
Ano,ano,ano! Konečně! :3

Jak nejspíš dobře víte, seriál Doctor Who můžeme už nějaký ten pátek sledovat i na domácích televizních obrazovkách v českém jazyce. Pod názvem Pán času ho od 6. dubna 2010 vysílá AXN SciFi - a následně od 18. prosince téhož roku i mateřská AXN.
Tehdy už ale stihlo původní AXN SciFi mít odvysílané všechny příběhy devátého i desátého Doktora. Finální příběh Davida Tennanta - druhou část speciálu The End of Time totiž premiérově uvedla již 4. listopadu.
Od té doby se napjatě očekávala i premiéra páté řady s jedenáctým Doktorem. Původně měla být uvedena již letošní jaro, celá produkce v čele s výrobou českého dabingu se ale bohužel trochu pozdržela.
Nyní však AXN SciFi již oficiálně potvrdila, že první epizody páté řady se dočkáme již 4. října 2011. Co se týče českého dabingu, prozatím víme alespoň to, že jedenáctého Doktora by měl namluvit skvěle vybraný Libor Bouček, který mu hlas propůjčil už v závěru The End of Time.

Zdroj: edna.cz

Souhrn dosavadní mytologie šesté řady

29. srpna 2011 v 17:00 | Shayla |  Doctor Who

Souhrn dosavadní mytologie šesté řady
Jelikož se již zítra prostřednictvím epizody Let´s Kill Hitler vracíme doslova doprostřed dění šesté řady seriálu Doctor Who, nebylo by naškodu si připomenout, co se v ní vlastně děje. Jakými otázkami nám tedy Steven Moffat ve své aktuální řadě stále nedá spát?

Tento článek slouží čistě jako souhrn a rekapitulace již známých informací. Neobsahuje žádné spoilery, ba ani jakékoliv hypotézy kolem toho, kam se budou ještě neodvysílané epizody šesté řady ubírat (odvozené například z trailerů či nejrůznějších Moffatových hintů). A teď už tedy jednotlivé otázky, které nás napříč šestou řadou nejvíc trápí:

Co znamená "Ticho padne"?
Věta "Ticho padne (Silence will fall)" byla vedle časoprostorových prasklin hlavní mytologickou náplní páté řady Doctora Who. Steven Moffat nám ji skrze několik náznaků pravidelně připomínal v průběhu celé série, až na jejímž konci jsme vlastně zjistili, že s rozlousknutím této záhady si budeme muset počkat až do řady šesté, tedy letošní.

A v tomhle ohledu nás Steven skutečně nechtěl zbytečně dlouze napínat, protože s Tichem jsme se setkali už v jeho úvodním letošním dvojdílu The Impossible Astronaut/Day of the Moon. Právě zde jsme zjistili, že Ticho není žádná věc,
úkaz, zbraň ani živoucí entita, ale jakási skupina tvorů podprahově ovládajících historii lidstva, jež se po celá tisíciletí vyhýbá pozornosti tak, že se její zástupci dokáží sami z vaší paměti vymazat hned poté, co je přestanete sledovat.

Ve finále epizody Day of the Moon dostalo Ticho na budku jako v podstatě každý jiný podřadný padouch. Diváci ale přitom museli dobře vědět, že se s nimi ještě setkáme. Co tedy Ticho skutečně je a proč samotní zástupci Ticha využívají repliku "Ticho padne", což zní, jakoby předvídali svůj vlastní skon? Neznamená tak pád Ticha ve skutečnosti něco úplně jiného? Třeba i triumf Ticha nad Doktorem?Kdo nechal explodovat Doktorovu TARDIS?
A v páté sérii ještě zůstaneme. Pokud si dobře vybavíte události epizody The Pandorica Opens, jistě si vzpomenete, že i když početná aliance proti Doktorovi uzavřela svého nepřítele do Pandoriky, aby nemohl zničit TARDIS, což mělo vzápětí vytvořit časoprostorové praskliny a dovést tak celý vesmír k záhubě, i tak TARDIS nakonec explodovala (s River na palubě), čemuž předcházel záhadný zlověstný hlas, opět oznamující, že "Ticho padne".

To byla druhá věc, kterou si Steven Moffat nechal až do aktuální série. Dodnes však dobře nevíme, komu tento záhadný hlas patřil (a kdo tedy zničil TARDIS) a jaké je jeho spojení s Tichem. Musíme tak pouze doufat, že právě tohle Moffat skutečně vysvětlí ještě tuto sérii a nebude Ticho tahat ještě i do řady sedmé.Jak se Doktor vyhne své smrti?
A už jsme se konečně plnohodnotně přenesli do šesté série, která začíná pro všechny fanoušky již téměř padesát let starého seriálu naprostým šokem. Doktor je zabit. Přestože se ale jednalo o v budoucnosti poměrně vzdálenou verzi Doktora
(konkrétně o 195 let starší, než je ta aktuální), i tato kapitola by se (snad) měla uzavřít ještě letošní sérii, tzn. že už letos si ještě zopakujeme scénu u jezera Silencio. Avšak s jakým koncem?

Další otázkou pak zůstává, kdo Doktora vlastně zabil/zabije. Přestože měl na sobě útočník skafandr "nemožného astronauta", ve kterém jsme v celém dvojdílu viděli vystrašenou malou holčičku (viz. níže), z čehož pak lze logicky vyvodit, že Doktora zabila právě ona, pak na druhou stranu, pokud by tomu tak opravdu bylo, proč nám nebyl před Doktorovou smrtí dopřán pohled pod vrahovu přilbu (záběr byl právě naopak uťat těsně před jeho odhalením)? Co když to tak celou dobu byl ve skutečnosti zahradník?!Holčička ve skafandru - Melody Pond - River Song
V této etapě shrnutí mytologie šesté řady budeme vycházet z toho, že holčička ve skafandru Nemožného astronauta je zároveň i Melody Pond, dcerou Amy, a tudíž zároveň i River Song. Tato hypotéza je naprosto logická a vlastně k ní ani neexistuje žádná možná alternativa, přesto však obsahuje několik nejasností. Jako například, proč River o malé holčičce nic nevěděla, když je to vlastně její mladší já? Byla její minulost přepsána, nebo si River opět hraje na platonickou lhářku, jak už Moffat koneckonců jednou "vysvětlil" to, že River v páté řadě neznala své rodiče?

Tak jako tak, do schématu toho, že holčička ve skafandru je skutečně Melody, zapadá i to, že celá mytologie šesté řady je vlastně jakýmsi zosnovaným komplotem madam Kovarian, která se snaží zničit Doktora. Kovarian je další záhadnou postavou šesté řady, nebudeme se jí zde však věnovat konkrétně (protože o ní samotné opravdu nic nevíme).

Na druhou stranu její "plán" proti Doktorovi je velmi zajímavý. Lze předpokládat, že po únosu Melody v epizodě A Good Man Goes to War ji právě Kovarian (ve spolupráci s Tichem - jenže proč?) vychovávala a využívala její DNA, která je z části lidská, z části Pánů času. Pokud budeme předpokládat, že Doktorovým vrahem ve skafandru byla právě Melody, dávalo by smysl, že právě to měl být její účel, za kterým ji Kovarian unesla a držela v zajetí. Další otázkou samozřejmě je, proč měl být Doktor zabit právě takto (či především, proč se vůbec nechal zabít dobrovolně). Madam Kovarian je nicméně ve světě Doctora Who velmi zajímavou zápornou postavou už jen proto, že zatím v podstatě přes dvě série drží Doktora v šachu a manipuluje s ním, zatímco on o ní neví vůbec nic.

Kdo je River Song?
Nenechme se zhýčkat odhalením, že River je dcerou Amy a Roryho. Tohle by měla být teprve špička ledovce a tato postava je tak stále ověšena nejedním tajemstvím.

Zatím nám ale bude stačit jedno jediné: za čí vraždu si River odpykává trest v nápravném zařízení Stormcage? Jelikož je tento záhadný muž (podle otce Octviana "mnohými milovaný hrdina") sám zahalen rouškou tajemství, na mysl se hned dostává možnost, že tím zabitým je Doktor. To se pak hned zase nabízí možná spojitost s tím, že na břehu jezera Silencio Doktora skutečně zabila Melody, tedy malá River Song.

To už ale zní možná až trochu moc zamotaně a nepravděpodobně (River souzena za vraždu, kterou spáchala jako dítě?). Na druhou stranu ale opět připomínám, že tvář vraha jsme neviděli, takže to klidně mohla být i River dospělá. V obou dvou těchto případech však opět naprosto odmítám z nich vycházivší skutečnost, že by reakce River na zabití Doktora měla být zase pouhou lží....
(c) Shayla I Vytvořeno 2.4.2010 I Doctor Who 1963-2011 I Stránka je chráněna autorskými právy. I Pokud se vám nezobrazuje nové menu (jiné popisky),stiskněte F5.