Až vesmír vybouchne,přežijí to tři životní formy: Já,švábi a Doktor,který mně a ty šváby zachránil.


Sanctuary

13. září 2011 v 17:23 | Shayla
Sanctuary je kanadský seriál na pomezí žánrů science fiction a supernatural. Původně vznikl v roce 2007 jako internetový seriál o osmi dílech, takzvaných webizodách. Setkal se s výrazným úspěchem, byl zakoupen americkou kabelovou televizí Sci Fi Channel (nyní přejmenovanou na Syfy) a přepracován do podoby tradičního dramatického televizního seriálu.


Sanctuary sleduje osudy týmu lidí pracujících v takzvaném Útočišti (v českém dabingu překládaném jako Svatyně), což je organizace zaměřená na ochranu deformovaných, zmutovaných či neznámých stvoření, které by mnozí označili za monstra a stvůry. Tito "abnormálové" se vyskytují po celé Zemi v nespočtu tvarů a podob, přesto o jejich existenci nemá většinová lidská populace zpravidla ani tušení. Úkolem Útočiště je zajistit, aby to tak i nadále zůstalo a abnormálové a normální lidé jedny druhé nijak neohrožovali a nenarušovali.
Námět původních webizod i následného televizního zpracování napsal Damian Kindler, který nyní slouží jako hlavní scénárista seriálu. Společně s režisérem Martinem Woodem a herečkou Amandou Tapping tvoří ústřední producentské trio.
Sanctuary natáčí jejich produkční společnost Stage 3 Media, celý seriál je točen v kanadském Vancouveru. Seriál Sanctuary je téměř celý natáčen před zeleným plátnem (tedy veškeré kulisy a scenérie jsou vytvořené v počítači) a navíc výhradně na digitální kameru RED ONE, která má oproti současnému standartu Full HD čtyřnásobné rozlišení.
Premiéra seriálu Sanctuary se udála v pátek 3. října 2008 ve Spojených státech a Kanadě, v České republice a na Slovensku jej pod názvem Svatyně poprvé uvedla kabelová televize AXN Sci-Fi 4. ledna 2009. Sanctuary je v porovnání s jinými seriály výrazně levnější, rozpočet průměrné epizody se pohybuje pod 2 miliony dolarů.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama
(c) Shayla I Vytvořeno 2.4.2010 I Doctor Who 1963-2011 I Stránka je chráněna autorskými právy. I Pokud se vám nezobrazuje nové menu (jiné popisky),stiskněte F5.