Až vesmír vybouchne,přežijí to tři životní formy: Já,švábi a Doktor,který mně a ty šváby zachránil.


Sanctuary: Herci a tvůrci

14. září 2011 v 14:27 | Shayla
Seriál Sanctuary, jak ho známe dnes, je duševním dítkem tří lidí: Damiana Kindlera, který vytvořil původní námět a je vrchním scénaristou, Amandy Tapping, která hraje hlavní roli doktorky Magnusové, a Martina Wooda, který se často ujímá režie stěžejních epizod. Tito tři jsou v současné době hlavní výkonní producenti seriálu. Představiteli dalších hlavních rolí jsou Robin Dunne, Emilie Ullerup, Christopher Heyerdahl, Ryan Robbins a Agam Darshi.


Amanda Tapping

Postava: Dr. Helen Magnusová
Popis:
Kanadská herečka britského původu, narozená r. 1965, která se nejvíce proslavila díky roli Samanthy Carterové v seriálu Hvězdná brána a jeho spin-offech. Tapping se do Kanady přistěhovala, když jí byly tři roky, a po dokončení studií v roce 1984 se rozhodla soustředit se na hereckou kariéru. Před tím, než dostala svou životní roli v Hvězdné bráně, se objevovala převážně v televizních reklamách a epizodních rolích v seriálech jako Krajní meze či Akta X.
V seriálu Hvězdná brána strávila deset let objevila se ve všech kromě šesti epizod. Poté se na jednu sezónu přesunula do spin-offu Hvězdná brána: Atlantida, ale následně už se plně věnovala seriálu Sanctuary a v dalších inkarnacích Hvězdné brány se už objevuje jen příležitostně jako hostující herečka.
Má dva bratry, třetí zemřel v roce 2006, od roku 1994 je vdaná a v roce 2005 se jí narodila dcera Olivia.

Robin Dunne

Postava: Dr. Will Zimmerman
Popis:
Narozen v roce 1976 v kanadském Torontu. I před Sanctuary se sice objevil v několika seriálech, byl však obsazován zejména do hlavních či vedlejších rolí béčkových filmů jako Velmi nebezpečné známosti 2, Lebky 2, Species III nebo nedávný Syfy Original film Beyond Sherwood Forest.
Je rozvedený a ve volném čase hraje hokej.

Emilie Ullerup

Postava: Ashley Magnus
Popis:
Herečka dánského původu, narozena v roce 1984 v Kodani. V Kanadě absolvovala filmovou školu ve Vancouveru a své první malé televizní role se dočkala v seriálu Battlestar Galactica. Kromě Sanctuary měla hlavní roli v dalších kanadských seriálech JPod (za něj obdržela cenu Leo) a Krevní pouta a vedlejší role ve Smallville a také v internetovém steam-punkovém seriálu Riese.
Při natáčení Sanctuary se její postava často ocitala v soubojích tělo na tělo, přestože Emilie neovládala žádné bojové umění. Musela se proto bojové sekvence naučit.
Emilie Ullerup po první sezóně ze seriálu Sanctuary odešla, vzájemně si protiřečících vysvětlení existuje hned několik. Za hlavní postavu je považována až po epizodu 2x03.

Christopher Heyerdahl

Postava: John Druit , Bigfoot (Big Guy)
Popis:
Kanadský herec s norskými a skotskými kořeny, známý z vedlejších rolí mnoha televizních seriálů. Českým divákům je dobře známý z Hvězdné brány: Atlantidy, kde hrál Hallinga a později i wraithské velitele Todda. Kromě toho se několikrát objevil i v seriálu Lovci duchů jako jedno z vtělení démona Alastaira a ve Smallville jako Zor-El. V seriálu Sanctuary hraje hned dvě postavy, a to jednak hlavní postavu Bigfoota a také vedlejší postavu Johna Druitta. Každé z nich dokáže dát velmi osobitý ráz a i jeho kolegové potvrzují, že Christopher namaskovaný jako Bigfoot je úplně někdo jiný než holohlavý Druitt.
Heyerdahl se také objevil ve filmové adaptaci knižní ságy Stmívání Stephanie Meyerové. Zde se ujal role upíra Marcuse z rodu Volturi.
Christopher Heyerdahl budí velký respekt hlavně svou výškou, měří 193 centimetrů.

Ryan Robbins

Postava: Henry Foss
Popis:
Kanadský herec, je ženatý a má jednu dceru. Objevil se v celé řádce vedlejších rolí kanadské filmové i televizní produkce. Čeští diváci ho mohou znát kupříkladu jako Ladona Radima z Hvězdné brány: Atlantidy. Robbins je jediným hercem, který hrál v Battlestar Galactice dvě různé postavy - koloniálního důstojníka na mírové stanici v úvodní minisérii a později přeživšího kolonistu Charlieho Connora. Navíc hraje i v prequelu BSG Caprice, tentokrát náboženského teroristu Diega. Několikrát si zahrál v seriálu jPod po boku Emilie Ullerup a významnou roli měl v seriálu The Guard.
Přestože se oficiálně hlavní postavou stal až od druhé sezóny Sanctuary, hrál ve všech epizodách první sezóny kromě 1x01 a 1x05 a je námi považován za hlavní postavu po celý běh seriálu.

Agam Darshi

Postava: Kate Freelanderová
Popis:
Narodila se v Británii, ale v současnosti žije v Kanadě. Již hrála ve více než pětadvaceti různých televizních pořadech a dále v několika filmech, převážně však vedlejší nebo epizodní postavy. Její první významnější role byly v seriálech Renegadepress.com a Zixx: Level Two. Dále si střihla menší role v seriálech Lovci duchů, Ďáblův sluha a Hvězdná brána: Atlantida. Významnější roli pak získala šesti epizodách v seriálu The Guard, zahrála si v Syfy Original filmu Tornádo nad New Yorkem a katastrofickém snímku 2012.
Když Emilie Ullerup po první sezóně opouštěla seriál Sanctuary, nahradili scénaristé její místo v ústřední sestavě postavou Kate Freelanderové, kterou Darshi získala. Za hlavní postavu je považována od epizody 2x04.

* * *
Tvůrci:

Damian Kindler

Scénarista a producent pocházející z Austrálie, který se v mladém věku přestěhoval do kanadského Toronta. Svůj první úspěch zaznamenal už v polovině 90. let, kdy napsal čtyři scénáře pro seriál Kung-Fu: Legenda pokračuje. Napsal a režíroval též jednu epizodu seriálu Země: Poslední konflikt. Velký díl práce odvedl na seriálu Faktor Psí.
Od roku 2002 pracoval v týmu scénaristů a producentu pro seriál Hvězdná brána, pro který napsal celkem 26 epizod. Rovněž má za sebou čtyři scénáře pro Hvězdnou bránu: Atlantidu. Po skončení Hvězdné brány v roce 2007 se naplno začal věnovat svému vlastnímu námětu, ze kterého nakonec vznikl seriál Sanctuary. Napsal sedm z osmi původních webizod a celou polovinu epizod z prvních dvou sezón pozdějšího televizního seriálu.

Martin Wood

Kanadský televizní režisér, který se v brandži pohybuje už od poloviny 90. let. Pracuje hlavně na sci-fi seriálech, největší kus práce odvedl na Hvězdné bráně, kde režíroval 46 epizod a jeden z navazujících filmů, a Hvězdné bráně: Atlantis, kde má za sebou 30 epizod, na obou seriálech také pracoval jako producent. Natočil také několik epizod seriálů Andromeda, Země: Poslední konflit nebo Jeremiah.
Od roku 2007 se spolupodílí na seriálu Sanctuary, z něhož režíroval sedm z osmi webizod a 16 z 26 televizních epizod prvních dvou sezón.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama
(c) Shayla I Vytvořeno 2.4.2010 I Doctor Who 1963-2011 I Stránka je chráněna autorskými právy. I Pokud se vám nezobrazuje nové menu (jiné popisky),stiskněte F5.