Až vesmír vybouchne,přežijí to tři životní formy: Já,švábi a Doktor,který mně a ty šváby zachránil.


Říjen 2011


Sanctuary: Nikola Tesla

28. října 2011 v 17:32 | Shayla
Jméno: Nikola Tesla
Přezdívka: Dr. Heinrich Baumschlager
Pohlaví:
Věk: 155
Datum narození: 10. července 1856
Status: naživu
Speciál: Abnormál - člověk/upír (Akhkharu)
Po nešťastné náhodě (Tesla si vynalezl takovou věcičku,která odebere lidem jejich upíří geny a pak jí omylem použil na sebe) má pouze magnetické vlastnosti a už nevydrží tak silný elektrický výboj jako tenkrát.

Popis:
Člen Pětice, na kterého měla upíří krev nejbouřlivější účinek. Aktivovala v něm spící upíří geny a Tesla se ze všech ostatních nejvíce přiblížil skutečným upírům starověku. Kromě nadlidské síly a rychlosti také získává schopnost manipulace s elektřinou. Tesla přijímá svou novou upíří podobu a opakovaně se pokouší dávno vyhynulé čistokrevné upíry znovu přivést k životu a světové nadvládě.
Při jednom takovém neúspěšném pokusu je však sám o své upírství připraven. Přestože naopak získává magnetické schopnosti, odmítá se smířit se ztrátou své upíří podstaty a snaží se ji získat zpět.

Sanctuary: Kate Freelander

28. října 2011 v 17:30 | Shayla
Jméno: Kate Freelanderová
Pohlaví:
Věk: 28
Datum narození: ??? ??? 1981 , Mumbai
Status: naživu
Speciál: člověk
Rodina:
Bratr Thad Freelander

Popis:
Profesionální podfukářka, která se příležitostně nechávala najímat Cabal na jejich špinavou práci. Při jedné takové zakázce ji ale Cabal zranila a krvácející Kate šla hledat ochranu do Útočiště. Zpočátku plánovala zůstat jen tak dlouho, dokud se nezotaví, časem ale získala důvěru ostatních a zůstala natrvalo.
Narodila se v Bombaji, ale vyrůstala v Chicagu, odkud odešla poté, co se její otec stal obětí války gangů. Je tvrdá, ošlehaná a obratná se zbraněmi.

Sanctuary: Big Guy

28. října 2011 v 17:29 | Shayla
Jméno: Big Guy
Přezdívka: Bigfoot
Pohlaví:
Věk: ???
Datum narození: ??? ??? ???
Status: naživu
Speciál: abnormál - Neandrtálec (nebo Yetti,či Bigfoot,jak si to vezmete :D )
Rodina:
???
Zachránila ho Helen Magnusová.

Popis:
Abnormál z druhu známého v severoamerickém folkloru jako Bigfoot nebo též Sasquatch. Jako těžce zraněného ho kdysi zachránila doktorka Magnusová a po svém uzdravení Big Guy ve Svatyni už zůstal. Slouží tam jako uklízeč, komorník, řidič, chirurgický asistent či v jakékoliv jiné funkci, kterou je právě potřeba zaplnit.
Kvůli svému soužití s lidmi je svým vlastním lidem považován za vyhnance, nadále však udržuje jejich tradice.

Sanctuary: Henry Foss

28. října 2011 v 17:29 | Shayla
Jméno: Henry Foss
Pohlaví:
Věk: ???
Status: naživu
Speciál: abnormál - Vlkodlak
Rodina:
???
Zachráněn Helen Magnusovou jako dítě.
Popis:
Technický odborník Svatyněve Starém městě, expert na počítače, elektroniku, sítě a vůbec cokoliv, co může vytvořit uzavřený obvod. Jeho běžnou starostí je bezpečnost Útočiště - udržování ochranného EM pole, fungování vnitřních systémů, provoz cel s nebezpečnými abnormály. V případě potřeby se nabourává do policejních databází, vládních úřadů a soukromých serverů, aby z nich získal potřebné informace.
Přestože zpočátku se zdá být obyčejným člověkem, později se ukáže, že je vlkodlak. Henry se za to však velmi stydí, považuje to za zvrácenost a uchýlku a zvažuje, že podstoupí operaci, která by zamezila jeho přeměňování na vlkodlaka, ovšem za cenu snížené inteligence a změny chování. Nakonec uznává, že jeho abnormalita není nic zavrženíhodného, a nadále zůstal vlkodlakem.

Sanctuary: Ashley Magnus

28. října 2011 v 17:29 | Shayla
Jméno: Ashley Magnusová
Přezdívka: Ash
Pohlaví:
Věk: 23 let
Status: mrtvá
Datum narození: ??? ??? 1989
Speciál: Abnormál - Teleportace (po otci)
Rodina:
Matka Helen Magnusová
Otec John Druit

Popis:
Dcera Helen Magnusové a Johna Druitta, často připomínající neřízenou střelu. Má velkou zálibu v motorkách a střelných zbraních, je cvičená i v boji na blízko a beze zbraně. Napomáhá proto hlavně v situacích, kdy se tým Útočiště dostane do tuhého.
Pravdu identitě svého otce dlouho neznala, až ji jednou John Druitt unesl a tajemství jí prozradil. Ten také naznačí, že svou výbušnou a agresivní povahu zdědila Ashley po něm, ta to ale odmítá.
Jakožto dcera dvou lidí změněných čistou upíří krví v sobě skrývá velký abnormální potenciál, čehož se pokusila využít tajná organizace Cabalis Nocturnum, hodlající z Ashley vytvořit prvního vojáka své nové armády abnormálů. Tento plán se nakonec podařilo překazit, ale Ashley za to zaplatila životem.

Sanctuary: Helen Magnus

28. října 2011 v 17:28 | Shayla
Jméno: Helen Magnusová
Pohlaví:
Věk: 160 let
Status: naživu
Datum narození: 27.srpna 1850
Speciál: abnormál - Dlouhověkost a vyšší inteligence
Rodina:
Matka Patricia Heatheringová
Otec Gregory Magnus
Dcera Ashley Magnusová

Popis:
Krásná, inteligentní a záhadná žena, která stojí v čele Útočiště, jednak jako šéfka celé světové organizace, jednak jako vedoucí zařízení ve Starém městě. Helen Magnusová je původem Angličanka a byla hluboce ovlivněna svým otcem, který položil základy dnešního Útočiště.
Narodila se v 19. století a díky dávce čisté upíří krve, kterou si nechala vstříknout do žil, získala zdánlivou nesmrtelnost. Usilovala o studium medicíny, ale něco takového bylo ve viktoriánské Anglii pro ženu a navíc dceru nechvalně proslulého Gregoryho Magnuse zcela nemyslitelné. Naplno se proto ponořila do studia a ochrany abnormálů, k čemuž ji původně přivedl její otec. V současné době má doktoráty z medicíny, teratologie, kryptozoologie a xenobiologie.
Jejím milencem a krátce i snoubencem byl John Druitt, který si také nechal vstříknout upíří krev, ale v důsledku toho později zešílel a stal se vrahem známým jako Jack Rozparovač. Helen si však uchovala vzorek jeho semene, které o staletí později použila a porodila dceru Ashley.
Dá se soudit, že Helen svoji dlouhověkost považuje spíše za prokletí než za dar a opakovaně se pokusila jí zbavit. Zatím se jí to však nepovedlo…
(c) Shayla I Vytvořeno 2.4.2010 I Doctor Who 1963-2011 I Stránka je chráněna autorskými právy. I Pokud se vám nezobrazuje nové menu (jiné popisky),stiskněte F5.